Відкриті уроки

Відкриті уроки
Урок української мови №
Дата:                     
Тема. Урок узагальнення знань, умінь і навичок з теми « Текст. Складові частини тексту»
Мета:
формування предметних компетентностей:
узагальнити, повторити і закріпити знання дітей з теми текст; Удосконалювати уміння дітей визначати частини тексту, добирати до тексту заголовок; визначати типи текстів; використовувати займенники, прислівники, контекстні синоніми(без уживання термінів) для зв'язку речень  і текстів ; переносити знання і способи діяльності в нову ситуацію;
Розвивати вміння -  дотримуватись абзаців, які відповідають трьом основним частинам висловлювання;
Виховувати любов до рідної мови;
Формування ключових компетентностей:
Уміння вчитися: Формувати здатність переключатися з одного виду роботи на інший;
Загально культурної: учити дотримуватися норм мовленнєвої культури; зв'язно висловлюватися в контексті змісту.
Тип уроку: узагальнення знань, умінь і навичок.
Основні терміни і поняття: Текст, заголовок тексту, будова тексту, зв'язок слів у реченні.
Обладнання: квітка( три пелюстки різного кольору з написами: Хочу, буду, старатимусь; Пелюстки виймаються із чашечки і прикріплюються назад у чашечку), у кожного учня; малюнки казкових героїв : «Мови», «Суржика», «Дракона», «Замка»; Завдання на картках, відео фізкультхвилинки.
                                        Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організація класу.
2. Перевірка домашнього завдання.
Впр. 217  с. 84.
(Діти зачитують основну частину тексту, складену за малюнком).
3. Гра «Моє бажання»
- Діти, у кожного з вас – чарівна квітка бажання. Візьміть її до рук. Зараз саме від вас залежить, яким буде наш урок. Виберіть пелюстку і продовжте речення:               
·       Я хочу…
·       Я буду…
·       Я старатимуся…
4.Повідомлення теми і мети уроку.
Завдання:
Узагальнити, повторити і закріпити знання  з теми текст; Удосконалювати уміння визначати частини тексту, добирати до тексту заголовок; Визначати типи текстів; Удосконалювати тексти для уникнення повторення слів; Розвивати вміння, дотримуватись абзаців.

      - До  нашого  класу надійшов чарівний лист, це теж текст.
А щоб його прочитати ми повинні свої знання пригадати із теми «Текст».
5. Мотивація навчальної діяльності учнів.
У цьому нам допоможе «Чарівний КУБ»
(на кожній стороні куба запитання)
- Що таке текст?
- Із скількох частинок складається текст?
- Із яких частинок складається текст?
- Що можна дібрати до кожного тексту?
- Які є тексти за метою висловлювання?
- Молодці, ну а тепер давайте спробуємо прочитати «чарівний лист».
       Доброго дня шановні учні 2-В класу.  З великим проханням до Вас пишуть жителі країни «Моволяндія».  Ми нещодавно відзначали свято «Рідної Мови», яке відбулося 21 лютого.
Під час проходження свята, у різних конкурсах, серед жителів нашої країни, було виявлено дуже багато знавців української мови. У їхньому числі був і друг мови, Суржик. Бо від тоді, як Суржик із Мовою почали товаришувати, Суржик почав грамотність поважати, і мову вивчати.
Це дуже не сподобалось Суржиковій сестрі – Безграмотності.
От Вона і розізлилась. І вирішила завадити мешканцям нашої країни мову вивчати, знання здобувати. Забажала Безграмотність, щоб ми її підданцями стали, нічого не вчили, не знали, її поважали.  Щоб ми розмовляли  не чистою українською мовою, а суржиком.
Тому, Мову вона хитрощами заманила у чарівний замок, і наслала на нього  злі чари-хмари. А охороняти замок змусила чарівного Дракона.
Любі діти, допоможіть Мову повернути. Своїми знаннями розвійте злі чари. Дуже Вас просимо про допомогу.
З повагою до Вас жителі «Моволяндії».
-        Діти, ви  готові відгукнутися на прохання і допомогти?
-        Тоді вперед.
-        Добро завжди перемагає зло!
-        Ми маємо сьогодні свої знання показати, злі чари зруйнувати.   
-        Розпочинаємо по – порядку з першої хмаринки.
ІІ. Основна частина.
Без зупинки, із хмаринки, розпочнем урок з каліграфічної хвилинки.
Каліграфічна хвилинка (1 завд.) Чит. діти.
а) з зз ззз З ЗЗ З з З з
б) зн на нн ня  знання
в) Знання – велика сила!
Позначте звукову схему до слова знання.
2. Повторення основних понять теми.  ( 2 завд.) чит. діти
У королівстві жили були ножиці. Вони дуже любили гратися, різати все на частини. Одного разу ножиці зустріли текст. Дуже зраділи ножиці підбігли до тексту, та так його обняли, що від нього залишились тільки шматочки. Заплакали частинки тексту, перелякалися ножиці. Що робити? Як бути?
-        Діти, допоможіть непорозуміння виправити.
 Робота над текстом. Гра «Пазли»
а) Читання тексту.

(Пелюстка і квітка.)- підберіть заголовок
                На галявині виросла гарна, чарівна квітка. У квітці – три  різнокольорові пелюстки.                                                                                                                                                                                 
               І  ось одна з них запишалася, не захотіла жити у квітці. Вискочила пелюстка та й пішла собі. Ходила вона, ходила поки й засохла. А квітка і далі цвіла.                                                                                                                                           .               Ось така бачте казка. Квітка і без однієї пелюстки цвістиме. А пелюстка без квітки – ніщо. 
(За Василем Сухомлинським)
- Доведіть, що це текст.
- Скільки в ньому частин?
- Як ви дізналися?
- Як називається перша частина тексту?
- Прочитайте зачин.
- Як називається друга частина тексту?
- Прочитайте основну частину.
- Як називається третя частина тексту?
- Прочитайте кінцівку.
- Згадайте, скільки часин у тексті?
- скільки абзаців у тексті?
- Спишіть перший абзац. 
- Наші ножиці вдячні вам за те, що ви виправили непорозуміння. Бажають, щоб ви працювали, як бджілки. Саме так працюють усі жителі цього королівства.
 3. Робота в парах. (текст даю усім дітям).      (3 завд.) Чит. Діти.
         1.  Прочитайте текст.
               2. Визначте  зачин, основну частину і кінцівку.                                                                                                          
    3. Визначте послідовність абзаців, пронумеруйте їх.
o   Чує, десь далеко - далеко дзвенять голосні дзвіночки. Летить бджілка на музику дзвіночків. Прилітає до лісу. А то дзвонять квіти конвалії. Кожна квітка – маленький срібний дзвіночок. Усередині – золотий молоточок. Б'є молоточок по сріблу – лунає дзвін - аж до пасіки лине. Ото так конвалія кличе бджілку. Прилітає бджілка, збирає з квітки пилок та й каже: - Дякую, квіточко…
o   А квітка мовчить. Вона лише з ніяковіло опускає голівку.

o   Вилетіла з вулика бджілка. Літає над пасікою й прислухається.
                                       4. Придумайте заголовок, і запишіть його.
                                       5. Спишіть кінцівку.
4. Фізкультхвилинка. (4 завд.) читають діти
5.Робота в групах. ( Кожна група витягує своє питання).
 А). Дай відповіді на запитання.  (5 завд.) читають діти
 - Як називається текст, у якому про щось,  або  про когось розповідається, повідомляється?
- Як називається текст, у якому когось, або щось  описують?
- Як називається текст, у якому висловлюється міркування про когось, або про щось?
(6 завд.) читають діти.
- Молодці. У слідоючому завданні нам допоможе друг нашої Мовки, який працює у неї писарем. Взимку його на посаді  немає, бо він відпочиває, у творчій відпустці перебуває, у сплячку залягає. Здогадалися хто це?
(Якщо діти не здогадалися - загадка.)
(Маленький клубок, багато колючок-ручок. По лісі гуляє, вірші складає, соком яблук голки-пера прочищає.)
Б). Робота над текстами.
1) Прочитай текст.
2) Визнач текст за метою висловлювання.
3)Доберіть заголовок.
      У лісі жив їжачок. Знайшов він собі кімнату в дуплі старої липи. Почав готуватися до зими. Пішов до лісу, назбирав сухого листя и приніс додому.
(За Василем Сухомлинським)
1) Прочитай текст.
2) Визнач текст за метою висловлювання.
3)Доберіть заголовок.
                Їжачок - це маленька лісова тваринка.
               Шубка в нього сіра й колюча. Хвостик коротенький. Оченята в їжачка чорні й блискучі. Лапки – маленькі. Колючки – гостренькі.
1) Прочитай текст.
2) Визнач текст за метою висловлювання.
3)Доберіть заголовок.
         Їжаки – корисні тварини. Вони знищюють велику кількість шкідливих комах і гризуні.
Оберігайте їжаків!
В).Творчі завдання. (7 завд.)
1)    За допомогою малюнка-підказки відшукай слова, які «заховалися».
2)    Прочитай за стрілкою правило про текст.
3)     З першими літерами назв намальованих предметів отримай слово.
г) Гра «Відредагуй текст». (8 завд.)
Виглянуло Сонечко. Сонечко послало на замок теплі промінчики. Сонечка промінчики розвіяли усі злі чари з Дракона. Сонечко розтопило лід у Драконовому серці.
Слова для довідки: воно, його, у його.
-  Прочитайте текст.
-        Чи все вам у цьому тексті подобається?
-        А що б ви змінили?
д).  Домашнє завдання від Сонечка.
Опис зовнішнього вигляду мого товариша __________.
    Мого друга(подругу) звати_________. (Він) (Вона) дуже (веселий) (весела)  та ___________.
   __________  ___________  зросту. У (нього)(неї) обличчя , _________, ___________. Волосся ________.   (Він) (Вона) має __________  ніс. ________ очі __________ кольору __________ та сяючі. (Він) (Вона) ____________ зросту.  
   Я часто граю з (ним) (нею) у різні цікаві _______ ігри.  
________________________________________________________________

ІІІ. Заключна частина.
Рефлексія.
1.    Підсумок гри «Моє бажання»
-        Діти, на початку уроку у кожного з вас була чарівна квітка бажань. Візьміть до рук пелюсточку, яку ви зірвали на початку уроку. Якщо ваше бажання здійснилося, вкладіть пелюстку назад у квіточку. Підніміть квіточки, де всі пелюсточки. За те, що гарно працювали, погладьте себе по голівках. Ви отримуєте всі сонечка у подарунок.
2.Ви  гарно працювали. Мову визволяли, тепер її шануйте, любіть і поважайте, старанно все вивчайте. Смайликом оцініть свою роботу. Виберіть той – який характеризує вашу роботу протягом уроку, вставте його в зошит.


Урок Інформатики у 2 В класі

Тема. Робота з програмами на розвиток логічного мислення 
           та відпрацювання навичок роботи з мишею.
Мета:
        - закріпити знання учнів з теми «Клавіатура»;
           продовжувати відпрацювання навичок роботи з 
           мишею; вчити учнів працювати з програмами на      
           розвиток логічного мислення;дотримуватись правил
           поведінки і Б.Ж. при роботі з комп’ютером;
-       розвивати логічне та абстрактне мислення та
емоційну пам’ять, уяву;
-       виховувати позитивне ставлення до навчання, вміння  зосереджено слухати, бережно ставитись
до обладнання комп’ютерного класу.

Тип  уроку: закріплення вивченого матеріалу з теми
                                   «Клавіатура».
Обладнання: 1.Комп’ютер .
                       2.Робочі зошити.
                       3. Сигнальні картки.
                       4. Ребуси.
                        5. Казковий герой «Елзік».
                        6. Таблиця зі словами.
                        7. «Хмаринки» і «зірочки».
                        8. Програма «Сходинки».

Хід уроку.
І.Організаційний момент. 
                          1. Продзвенів уже дзвінок,
                               всіх покликав на урок.    
Гарно будем працювати,
щоб програми усі знати,
   та ще й друзям розказати.
Тож за парти час сідати.



2. Перевірка настрою, у дітей,  за допомогою
«Сигнальних» карток.
             3. Гра « Віднайди потрібне слово».
- Спробуйте сполучити слова, які описують, як потрібно поводити себе на уроці.
СИДИМО                         ЧІТКО
СЛУХАЄМО              ПРАВИЛЬНО
ВІДПОВІДАЄМО                        УВАЖНО

-       Дотримуйтесь цього правила і ви досягнете успіхів у  
навчанні. 
 


ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1.   Перевірка домашнього завдання.
-       На попередньому уроці ми працювали із основним пристроєм введення інформації . Що це за пристрій?
-       (Клавіатура).
-       З якими клавішами ми познайомилися на попередньому уроці ?
-       (Enter  -  Esc)
-       Яке призначення цих клавіш?
-       ……
-       Вам потрібно було ще у зошиті  утворити прислів’я.
Яке прислів’я у вас вийшло?
-       « Щоб добре вчитися треба не лінитися».
-       Так, правильно!
Я вам бажаю успіхів!

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.   Бесіда.
-       А хто це прийшов до нас на урок?
-       (Елзік)
- Так як ми з ним друзі, і він разом з нами вивчає інформатику…
Елзік прийшов до нас із проханням допомогти йому.
Справа в тому, що на вихідні дні, він хотів провідати свою сім’ю, яку давно не бачив, а живе він у космосі.
Щоб запустити головний комп’ютер на його літальному кораблі, йому потрібно відповісти на запитання перевірної програми. Йому не можна помилятися. Допоможемо йому запустити головний комп’ютер?
-….
2. Повідомлення теми і мети уроку.
- Ми сьогодні на уроці пригадаємо основні вивчені клавіші на клавіатурі, їх призначення.
- Продовжимо розвивати навички роботи з мишею;
- Працюватимемо із програмами на розвиток логічного мислення.

ІV. Закріплення вивченого  матеріалу з теми :           «Клавіатура».

1.   Гра «Знаю, не знаю». Робота в зошиті.
-       Так як ми вивчили клавіатуру, пані перевірна «Програма» пропонує вам відповісти на питання.
На борту у Елзіка, для спілкування з головним бортовим Комп’ютером, також є клавіатура і там є теж вивчені нами клавіші.
Нам потрібно назвати їх призначення і записати їх у зошит.
Розгорніть зошит на с.23.
При цьому не забувайте піднімати сигнальні картки «Знаю, не знаю».
2.   Гра «Упізнай клавіші».
-       У нашого Елзіка, на клавіатурі, деякі клавіші загубилися. Підпишіть їх.
(зошит с.23)
3.   Гра «Відгадай ребус».
(Даю зразки)…
-       Ми молодці, впорались з усіма завданнями. Допомогли нашому другові Елзикові запустити головний бортовий комп’ютер.
                                 4.Фізкультхвилинка.
Слухати ми перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати
Нумо вправу починати.
Руки вгору, руки вниз,
І легесенько прогнись.
Пострибали, пострибали,
Раз-присіли, другий-встали.
І за парти посідали.

V. Практична робота.

- Підійдіть кожен до свого друга, комп’ютера. Привітайтесь з ним. (діти самостійно вмикають комп’ютери)
- Поки завантажуються комп’ютери, «снідають» електрикою, ми повторимо правила користування комп’ютером.

1. Повторення правил БЖД під час роботи за комп’ютером. Вправа «Ти – мені, я – тобі».
(діти)
Щоб за комп’ютером працювати
Треба правила добре знати.

Роботу сам не починай,
дозволу вчителя чекай.

Сиди рівненько не згинайся,
До монітору не торкайся.

До монітору не хилися,
На клавіатуру не зіприся.

Не можна і дроти чіпати,
Та різні кнопки нажимати.

Не їж, не пий коли працюєш,
Бо ти комп’ютер зіпсуєш.

Працюй із чистими руками,
Не грайся ніколи дротами.


Про свої очки пам’ятай,
На довго коло  комп’ютера не сідай.

-       Діти, а скільки вам можна працювати за комп’ютером?
-       (не більше 15 хв.)
-        
2.   Робота з програмою «Сходинки»,  «Запусти ракету».
Математичний космодром.
3.   Вправи для очей. 

4.   Робота з програмою «Сходинки», «Збери малюнок», «Ракета».






VI. Підсумок уроку.
Поки ми працювали за комп’ютерами, наш друг долетів додому. І передає вам подяку і привіт.
-       Ви гарно працювали, допомогли Елзикові запустити корабель. Пригадали усі вивчені клавіші клавіатури.
Він вам дуже вдячний. І  за це він вам дарує  на згадку космічні зірочки, ваші помічники, які будуть  вам допомагати  у навчанні, підкорювати нові вершини.  
-       Наклейте їх на обгортку щоденника.
Перевірка настрою в кінці уроку.

VII. Домашнє завдання.
-       Придумайте свій ребус про комп’ютер.
-       Урок закінчено!

-       До нових зустрічей!                                    





Свято букваря
1-ведучий.
Увага! Увага!
Любі гості , мами й тати.
В нас веселе свято.
Добре, що прийшли до нас
Ви в чудовий перший клас.
2-ведуча.
Ось і дзвіночок-веселик
Кличе завзято
Першокласників на свято.
Під музику заходять у святковий зал першокласники.
1-ведучий.
Є чудових свят багато
На листках календаря.
От, нарешті, й наше свято-
«Вшанування Букваря».
2-ведуча.
День вітання і прощання
Свято перших букварів,
Перша сходинка зростання
Для найменших школярів.
1-ведучий.
В першім класі – урочистий
День прощання з Букварем.
Пригадайте ж ті хвилини,
Як знайомилися з ним.

Уч. Потапова С.
Ми всіх гостей вітаємо
І дуже вам радіємо
Усі ми букви вивчили,
Книжки читати вміємо.
Уч. Деньгуб В.
День чарівний,
День чудовий, в залі посмішок багато,
розквітає наша школа,
Бо у нас сьогодні свято.
1-уч. Оксана
Були ми всі смішними малюками,
Зайшовши вперше в наш просторий клас,
Отримали ми зошити з книжками
Й за парти ми всі сіли в перший раз.
2-уч.Каріна Бачуріна
До успіхів було далеко-
Нам заважали балачки.
І виявилось – ой, нелегко
Писати палички й гачки!
3-уч.Хмель Д.
Недавно дуже дивним
Здавалося мені,
Щоб написати рівно
Ці літери прямі.



4-уч.Капельчук Андрій
Пишу, - виходить криво,
Неначе пада в бік.
А потім, як на диво,
Писав, писав і звик.
5-уч.Максим.
Старався я не марно,
Кривуль ніде нема.
І ручка пише гарно,
Виписує сама.
6-уч.Шевченко Ярослав
Ми всі вчимося залюбки,
Гартуємось, міцнієм.
Читаєм з захватом книжки
І про майбутнє мрієм.
Пісня «Ми першокласники»
1уч.Мацишена Аня
Є великі і малі,
Є легкі і важкі.
На полиці, на столі
Наші друзі книжки.
2-уч.Морозов В.
Та одна серед них-
Перша книга із книг.
Ми найпершу берем-
Ту, що звем  Букварем.


4-уч.Заболотна Т.
Ось і прочитана сторінка,
Котра вінчає нашу книгу.
У ній і зайчик, і ялинка,
І перший пролісок з-під снігу.
5-уч.Пастух К.
А ще дізнались ми багато-
Про землю рідну, хліб, калину…
Як треба матір шанувати
І як любити Україну.
6-уч.Трембанчук К.
Ми завтра підем знов до школи,
Бо у знаннях – краса і сила.
Та не забудемо ніколи
Що нам ця книга світ відкрила.
1-ведучий.
У книги люди, наче бджоли в соти,
Знесли духовний  чародійний мед.
Благослоенна та ясна година, коли Буквар бере до рук дитина.
2-ведучий.
З нього слів не вируба сокира-
Це малечі кращий в світі дар.
І мова в нім- легка, співуча, щира,
Дитячі душі гріє він – Буквар.
Уч.Бачурін Богдан
Вже рахувати вмію, і пишу залюбки.
Читаю не Букварик, читаю вже книжки.


Уч.Мислович  А.
 Ми навчилися писати,
Ми навчилися читати.
Ми зустріли в школі
Навчання зорю.
Уч. Поліна
Я рада бачить тут всіх вас:
Татусю, матінко рідненька,
Бо перший клас скінчила я,
Бо не така я вже маленька.
Уч. Чорна
Що гарно в школі учуся, у тім ваша заслуга,
Бо ви моя матуся, бо ви моя подруга.
Уч. Хмель
За те, що ми вже виросли, не знаючи біди.
Любитимем  Вас  вічно ми, любитимем завжди.
За те, що ходжу до школи, за те, що добре вчуся,
 уклін тобі, мій тату, уклін тобі, матусю.
Уч. Лоза Д.
В школу йдемо недарма:
Вчення  -  світ, невчення – тьма.
Ми прийшли знання здобути,
Хочем грамотними бути.
Уч. Бабієць І.
Ми у школі  вже прижились,
Правил добрих ми навчились,
Ми дотримуємося їх.
Ось послухайте яких.
Уч. Влада.
Перше правило – учитись! Дуже гарно – на «відмінно.»
Уч. Нікіта
Друге правило – трудитись, помагать батькам незмінно.
Уч. Лоза Д.
Бути чесним і правдивим, третє правило у нас.
Уч. Кап. Анна
Мудре правило четверте – знай і друзям розкажи, наполегливо й уперто, економ і бережи. Парту й книгу, кожну річ. Берегти й любить природу- це наказ твого народу.
Уч. Коваль В. П'яте правило: читати, танцювати і співати, гратися з товаришами і дружити з малюками.
Уч. Лободюк Я.
Йти до школи не боюся,Що не вмію, то навчуся. В школі вчитель допоможе. Він усе на світі може.
Уч. Потапова С.   За велику справу я в житті беруся,
Не кажу: «Не вмію», а кажу: «Навчуся».
Я навчусь писати, рахувать, читати,
Хто грамоти вміє – добре жне і сіє.
Хто багато знає – той життю радіє.
Учень. Бяла С.
Цілий рік Буквар вивчали,
Ми тепер письменні стали.
Допоміг він нам відкрити
Диво це чудове,
Що з маленьких зерен-літер
Виростає- слово!
Учень.Закупень Н.
Літера перша і перше слово, з книжкою перша наша розмова. Перша сторінка і друга сторінка, перша тривога і перша оцінка.
Уч.Кондера О.
Букви старанно вивчали, Знаємо від А до Я.
І сторіночку останню Прочитали Букваря.
Пісня «Мій букварик»
Ведучий.
Хвилиночку! Хвилиночку!
Свято Букваря – а самого Букварика з нами на святі нема. Діти – давайте покличимо його.
Діти.
(разом).
Букварику!Букварику! Іди до нас!
Буквар.
Добридень, добрі діти!Ну,  як же мені не радіти?
Бо ж прибув я якраз вчасно.
Ой, годинонька нещасна,
Що довелось пережити.
Дайте, лиш передихну, свою  розповідь почну.
Я – Букварик вам відомий,
Дуже гарний, малюнковий,
Залюбки вас вчив читати, не мав часу спочивати.
Кожен рік мене гортають, залюбки слова читають.
На сьогоднішнє я свято, поспішав до вас завзято.
Але сороки-білобоки мене перестріли, заговорили,
Усі літери із папки викрали.
Дорогі діти, допоможіть літери повернути,
Усіх їх по порядку назвіть, майбутнім першокласникам поверніть.
Треба букви позбирати, і до ладу поскладати, щоб могли маленькі учні далі вчитися читати.
Ведучий.
Дітки, допоможемо Букварю?
Діти. Так.
Тож літери відновіть, до азбуки поверніть, для майбутніх першокласників.
Ведуча.
Букви- значки, як бійці на парад,
Разом всі стали швидесенько в ряд.
Кожен в умовному місці стоїть ,
І називається все….?
Діти(разом). Алфавіт!
Букварик. Молодці! А чи знаєте ви алфавіт?
Діти (разом)Так!
Букварик. Я зараз перевірю. Букви від А до Я є?
Діти(разом) є! (Піднімають руки з буквами.)
-         Приголосні є?
-         Діти (разом) Є!(піднімають руки вгору)

Букварик.
Таки знають. Молодці.А назвіть мені всі букви.
Ведучий.
Раз, два, три ! Перша букво, говори!
Буква «А»  Амалія
- Всім відомо: буква А – Алфавіту голова.
Бабієць І.- Буква Б, як бегемотик, бач який товстий животик!
Бачурін Б.- Весела, як ведмедик, Ве, на цій сторіночці живе.
Бачуріна К.- У словах : гарбуз, нога «Ге» - неначе кочерга.
Бяла С.- Ге вгорі ріжочок має,-кожен першокласник знає.
Деньгуб - «Де» - це буква на підставці, дуже добре їй на лавці.
Заболотна - Далі після букви»Де», йде зубата буква Е.
Закупень - Хто не знає букву Є? Язичок у неї є.
Заярнюк- Буква «Же» - вона така: трохи схожа на жука.
Зузуля- Буква «Зе» і цифра три – наче рідні дві сестри.
Капельчук- Палички з'єднайте три – от і буде буква «И». И не починає слова, і тому  - лише рядкова.
Кап. Анна- Буква «І» худа, як спиця, і на вид, як одиниця!
Коваль - Є дві крапки в букви Ї, з І не сплутаєш її.
Кондера- И – беретиком накрий – от і буде буква «Ій».
Лобод юк - Ось початок Колобка. Познайомтесьбуква «Ка».
Лоза - Буква «ЕЛ»  - початок літа, люблять «ел» дорослі й діти.
Мацишена - Знають букву «еМ» малята. З неї пишуть слово  «мати».
Мислович - Нам знайома буква ця: «еН» - як планка на стовпцях.
Морозов - М'яч летить! ловіть його! Ой, не м'яч !  Це буква «О»!
Пастух - Букву «Пе», я на  футболі бачив це ворота в полі.
Потапова - Тигреня ричить :  «Тепер, добре знаю букву «еР»!
Кого тюк  - Придивіться вночі до небес: світить місяць там буквою «еС».
Санто - Букву «Те» потрібно знати,з неї пишуть слово «Тато».
Семенюк.- Загадала нам загадку, буква схожа на рогатку: У букварику живу. Відгадали? Так! Це «У»!
Сотникова. - Буква «ЕФ» чудна така: наче ключик від замка.
Трембанчук - Спитав хом'як у ховраха: «Чи є гризун на букву  « Ха»?»
Хмель - Цирк , - цокотала буква «Це», - моє улюблене слівце!
Чорна - «Ча» з четвіркою так схожі!Хто їх розрізнити може?
Шевченко - Шурхіт, шелест комиша позначає букву «Ша».
Гундерчук - Букву «Ща» впізнає кожен, бо вона на щітку схожа.
Бабієць - Це м'який хитрющий знак, бо не вимовиш ніяк!
Мацишена - Буква «Ю» смішна така: бублик став коло кілка.
Зозуля - Знає навіть гороб'я цю гордячку, букву «Я»!
Букварик.
Бачу, букви вам відомі, з ними добре ви знайомі.
Дякую вам за допомогу.
Я Букварик, вам відомий,
Дуже гарний ,малюнковий,
Залюбки вас вчив читати, немав часу спочивати.
Кожен рік мене гортають, залюбки слова читають.
`Ведучий.
Першокласники, стривайте!
 Щоб продовжити вам свято, всі загадки відгадайте…
Але спочатку перевіримо ваших батьків, як вони колись навчались.
(ведучі загадують загадки для батьків)
Ведучі (по черзі)
1.      Якою рукою потрібно розмішувати чай? (Краще чай розмішувати ложечкою.)
2.      Що може бути всюди, навіть в стінах? (Вуха).
3.      Що можна приготувати, але не можна з'їсти? (Уроки).
4.      Що можна бачити із заплющеними очима?(Сон).
5.      Ношу його багато років, а ліку йому не знаю? (Волосся).
Ведуча. А тепер загадки для першокласників:

Красивий, рідний край,
І мова наша - солов'їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься …(Україна).

Цю найкращу в школі книжку
Знає будь-який школяр.
До усіх книжок доріжку
Прокладає наш… (буквар).

Виводить букви і слова
Ота цікава штучка,
В руці виблискує здаля
Нова гарненька…(ручка)

Маленька, біленька
По чорному полю плигає
І слід залишає…(крейда).

Ось до класу всіх скликає
Голосистий цей дзвінок.
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на…(урок).

У коробці спочивають
Спритні хлопці – молодці.
Убрання барвисте мають
І загострені кінці.
На папері слід лишають,
А зовуться…(олівці).



Букварик. Молодці! Наші учні кмітливіші! А тепер перевіримо, чи любите ви математику.
Ведучий.
Було у нас 4 апельсини. Три ми Тані дамо. Скільки залишилося апельсинів?
Уч. Один.
Ведуча.
Якщо курка стоїть на одній нозі, то її маса – 2 кілограми. Якою буде маса курки, якщо вона буде стояти на двох ногах?
Уч. ва кілограми)
Ведучий.
Ти і я, і ми з тобою. Скільки нас всього?
Уч. Двоє.
Ведуча.
5 лисиць цукерки їли,
Потім дві до них підсіли.
Вистачить цукерок всім, п'ять і два – усього…
Уч. Сім.
Ведучий.
На полиці 8 книг,
Взяв Дениско дві із них.
Хто тепер сказати б зміг, скільки на полиці книг?
Уч. Шість.
Букварик.
Бачу, любі дітки, ви часу даремно не марнували, а цілий рік добре працювали.
Я полюбив вас і пишаюсь вами. Але настав час нам прощатися.
Уч. Заярнюк
Добрий Букварику, перша книжко!
Хочеться навіть поплакати трішки…
Жаль розлучатися, хоч і треба.
 Ми не забудемо ніколи про тебе!
Уч. Санто .
Спасибі тобі за добру науку, за паличку першу і першу букву,
За перше слово і першу казку,
За першої вчительки щиру ласку.
Прощавай букварику, в школі перший друже.
Усі разом.
Ми тобі Букварику, дякуємо дуже.
Ведуча. А зараз пропонуємо вам постановку-мініатюру  «Прощання з Букварем», у виконанні 1- В класу.
(танець)
Букварик.
Позаду перший рік навчання,
І на порозі другого класу, естафету
Мою приймають підручники,
Мої друзі, які навчатимуть вас далі.

Читанко добра, прийми естафету,
Веди школярів по дорогах планети.
Хай відкривають їх розум і руки
Незнані шляхи на планеті Науки.
Читанка.
Я ваша перша читанка,
Красива в мене свитонька –
Цікаві сторінки, є вірші та казки.
Покажу вам 100 земель,
Ще й космічний корабель!
Даруватиму щодня, і забави, і знання!
Хай  збудуться усі побажання хороші, я вас у далеку дорогу запрошую.
Буду ще  довго потрібною вам, але  слово і своїм колегам передам.

Мова.
Я – не з лісу, я не з поля,  Нелегка у мене доля. Через радість та біду,
Я з віків до вас іду. Я дитину колисала, Батьківщину захищала, і від роду і до роду,
Зберігаю свою вроду.
Всі народи мову мають, всі пісень своїх співають, бо хто знає мову рідну, той багатий, а не бідний!
Математика.
Раз, два, три, чотири, п'ять –
Вміють діти рахувать!
Але хто мене не знає, хай даремно не гуляє,
Математику вивчає
І знання всі здобуває.
Я і Україна.
А я успішно і сумлінно
Поведу в іторію й природу України.
Дітей навчатиму в суспільстві жити,
Любити світ, й себе у нім любити.
А де лягає сонце спати, і звідки вітер,звідки тінь.І сніг чому такий лапатий?
 І заєць чом такий вухатий? Чому бджолі дрімати лінь?Чи справді гірша стала глина?
Від чого запашна малина, куди повзе рогатий жук?
Про все, малята, розкажу.
Уч. Максим
Із вами ми подружимо, дари усі заслужимо.
Ви руки нам подайте, усе розповідайте!
Уч. Бяла С.
Гарну казку розкажіть,
Світ широкий покажіть,
Ведіть, ведіть, щодня, по сходинках знання.
Уч. Санто
Багато доброго й нового
Життя відкриє ще для нас.
Як перша сходинка до нього, для нас всіх буде перший клас.
Уч. Шевченко
Це значить, з дня на день трудитись,
Вірші учити, не лінитись.
Уважно слухати, не пустувати.
І на уроках правильно рахувати.
Уч.Мацишена
Гарно писати і малювати,
А ще читати, й дошку витирати!
Ми в школі хочемо про все, про все вивчати, і гарні знання мати.
Уч. Зозуля
Буквар взяли ми перший раз, коли зайшли у 1 клас. І як нам радісно сказати : «Читати вміємо й писати».
Уч. Коваль В.
Словом хорошим згадаймо в цей час
Тих, хто Букварик готував для нас.
Спасибі редактору і друкарю, спасибі коректору і художнику, спасибі письменникам і вчителям.
 Уч. Назар
 Спасибі й деревам за білий папір,
І квітам, і травам – за фарби яскраві,
За добру турботу, за щастя, за мир!
Спасибі!  Спасибі!  Спасибі! 
Уч.
Спасибі керівництву школи за те, що школа дім наш рідний. Не підведем її ніколи, її ми слави будем гідні.
Уч.
Ми й до батьків сказати хочем слово : ви цілий рік нас будили вранці, несли портфелі наші й ранці, із вами ми уроки вчили, і малювали, і ліпили.
Уч.
Любі! Ми вам обіцяємо: учитись, дружити, гарні оцінки додому носити, щоб дарувати радість вам, любесеньким нашим батькам.
Ведучий.
Ну а зараз, любі діти, від Букварика прийміть  за вашу плідну працю – подяки!!
Нагородження
Ведуча.

А всім гостям нашого святами даруємо «Букварик побажань»



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу